Gökçe Edecan BACAKSIZ

Ankara’da, Bilkent Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. “Müzik Terapisinin Zihinsel Engelli Çocukların Sosyal Gelişimine Etkisi” konusu ile lisans tezini bitirmiştir. Tez çalışması süreci boyunca zihinsel engelli çocuklar ve aileleri ile çalışmalarını sürdürmüştür. Şu anda Akdeniz Üniversitesi, Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet Ana Bilim Dalında yüksek lisans programına devam etmektedir.

Lisans eğitimi sürecinde Tekirdağ Valiliği Zübeyde Hanım Huzurevi ve Çocuk Yuvası’nda psikolog, sosyal çalışmacı, çocuk gelişim uzmanları refakatinde staj yapmıştır. Ardından Uluslararası Çocuk Merkezi’nde gönüllü çalışmalar ve staj yapmıştır. Ayrıca 2012 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Haşim İşcan Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezinde staj yapmıştır. Uluslararası Çocuk Merkezi (ICC) - Ankara bünyesinde “Kadın Üreme sağlığı ve Kadın Hakları” konulu gönüllü staj yapmıştır.

2 yıl boyunca Antalya’da birçok ulusal ve uluslararası projeye imza atmış Aile Danışmanları Derneği’nde psikolog olarak çalışmıştır. Bu süre içerisinde Birleşmiş Milletler Kadın Dostu Kentler Programının desteklediği iki farklı projede proje uygulayıcısı olarak kız çocukları ile çalışmıştır. “Sil Baştan” ve “Bilgilen Güçlen” adlı projelerde erken yaşta evlenen kız çocukları ve evden kaçan kız çocukları ile uzun soluklu danışmanlık ve psikolojik destek çalışmaları yürütmüştür. Ayrıca dernekte, devlet koruması altındaki çocuklar ile Sevgi Evi çalışanlarına gönüllü danışmanlık hizmeti vermiştir.

Antalya’da çalıştığı süre boyunca, birçok kreşte danışmanlık hizmetlerini sürdürmüştür. Şuan hala çocuklara ve ailelerine danışmanlık yapmaktadır.

2014 yılında, 450 saatlik, Aile Danışmanlığı Sertifika Programı’nı başarı ile tamamlayarak, Aile Danışmanı unvanını almıştır.

Aldığı Diğer Eğitimler

- 2015, Terapötik Kartlar ve Metaforların Kullanımı, Dr. Nevin Dölek, Aile Danışmanları Derneği – Antalya

- 2014, Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi, Aile Danışmanları Derneği - Antalya

- 2014, Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı Eğitimi, Dr. Nevin Dölek, Aile Danışmanları Derneği - Antalya

- 2012, Otizimli Çocuklar ile Çalışmak (24 saat) - Bilkent Üniversitesi- Ankara

- 2013, Yaratıcı Drama Eğitimi, Prof.Dr.Bahar Gökler, Psikodrama Derneği (36 saat) – Gazi Üniversitesi-Ankara

- 2013, İnsan Ticareti Mağdurlarına Destek Eğitimi ICMPD - Antalya

- 2011, Diksiyon ve Güzel Konuşma Eğitimi, Bilkent Üniversitesi-Ankara