Çocuk Psikoterapisi

Çocukluk dönemlerimiz ve çocuklarımız en hassas olduğumuz noktalarımızdır.

Bilindiği gibi 0-13 yaşı kapsayan çocukluk dönemi kişilik gelişimi açısından çok önemlidir ve bu süreçte var olabilecek gelişimsel problemlerde özellikle 0-6 yaş kritik aralığında erken tanı almak için uyguladığımız psikolojik testler, envanterler ve aile görüşmeleri problemlerin daha kolay çözülebilmesini sağlayacaktır.

Aynı zamanda; Çocuklarımızın medikal süreçte geçireceği tedaviler kimi zaman travmatik etkiler bırakmaktadır. Bununla beraber davranışsal semptomlar gösterilmesine karşın, tetkiklerin normal çıkması, problemin tamamen "Psikolojik" olduğunu göstermektedir.

Çoğu zaman ilaç kullanımını gerektirmeyen durumlar ile (alt ıslatma, tırnak yeme, mastürbasyon gibi...) karşılaşılması, Psikoterapi ile tedavi sürecini etkin kılmaktadır.
Var olan bu durumlar karşısında etik olarak mesleki ve ailevi işbirliğine girilmesi ile terapi sürecinde etkin çözümlere ulaşmaktayız.


SATED PSİKOLOJİ ekibi olarak, çocuklarımızda Aile, Öğretmen ve Psikoterapist işbirliği ile çözemeyeceğimiz psikolojik bir sorunun olmadığına inanıyoruz.